Projekt prospectingowy – stworzenie bazy potencjalnych klientów dla firmy LBF Technika Wentylacyjna Sp. z o. o.

Na początku kwietnia 2014 r. przedsiębiorstwo LBF zgłosiło się do Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej z propozycją współpracy. Przedstawiciel zleceniodawcy, a jednocześnie student naszego Wydziału, Dawid Waligóra, przedstawił na spotkaniuV-Student Consulting w dniu 10 kwietnia ogólne informacje o firmie oraz wstępne oczekiwania dotyczące projektu. LBF zleciło firmie studenckiej utworzenie, na podstawie zasobów informacyjnych Internetu, bazy potencjalnych nabywców ich produktów. Po zapoznaniu się z pierwszymi wytycznymi, utworzono zespół projektowy, składający się z 4 osób – pracowników WSFK studiujących na III roku kierunku ekonomia. Kierownikiem projektu został Oskar Zych, natomiast w realizacji zadania pomagać mu będą Magda Broniszewska, Katarzyna Domaradzka oraz Karolina Leśniowska.

Grupa osób wybrana do projektu udała się 23 kwietnia do siedziby firmy LBF (LauterbacherBlechwaren-Fabrik) w Starej Kamienicy. Wizyta ta związana była z uszczegółowieniem warunków współpracy w zakresie utworzenia bazy danych o potencjalnych klientach. Spotkanie umożliwiło zapoznanie się z produktami i usługami świadczonymi przez firmę. Studenci obserwowali proces produkcji – gotowy produkt ulegał przekształceniom począwszy od zwykłej rolki blachy na hali produkcyjnej, poprzez jej obróbkę (wycinanie, gięcie i malowanie), aż do gotowych elementów, zapakowanych i czekających na dostarczenie do ostatecznego klienta. Po obserwacji działań mających miejsce na halach produkcyjnych i magazynach, odbyło się spotkanie pracowników WSFK z przedstawicielami firmy – Prokurentem (Przedstawicielem Zarządu) Adamem Telegą, a także zaangażowanymi w projekt pracownikami – Dawidem Waligórą i Bartłomiejem Świdzińskim. Podali oni szczegóły dotyczące oferty stanowiącej istotę działalności firmy. Główne grupy asortymentowe, dla których poszukiwani będą klienci, to kapsuły dźwiękochłonne, tłumiki i kulisy do wygłuszeń hałasu oraz ochrony akustycznej, a także sprężyny i maty wibroizolacyjne. Realizowany projekt obejmuje poszukiwanie producentów wentylatorów przemysłowych, centrali wentylacyjnych, pomp ciepła i innych maszyn, które wydają uciążliwe dźwięki, a których hałas można stłumić poprzez zastosowanie produktów oferowanych przez zleceniodawcę. Ustalenia w siedzibie firmy LBF zakończyły się podaniem wymaganych przez zleceniodawcę informacji, które mają być zamieszczone w oczekiwanej bazie (nazwy, słowa kluczowe, opis prowadzonej działalności i dane kontaktowe – adres, strona www, nr telefonu), a także sprecyzowaniem terminu wykonania zlecenia.

Baza danych powstanie przy użyciu programu Microsoft Access, najpóźniej do połowy czerwca bieżącego roku. Obecnie zespół projektowy poszukuje w zasobach internetowych informacji na temat firm produkujących urządzenia i maszyny, do których można zastosować produkty firmy LBF. W dalszej kolejności prowadzone będą poszukiwania potencjalnych klientów wśród przedsiębiorstw, które już posiadają uciążliwe urządzenia i nie spełniają wymogów BHP dotyczących dopuszczalnej emisji hałasu.

Karolina Leśniowska

Dział Analiz