Wizyta studyjna w firmie UPS w Brukseli - 16.04.2014 r.

16 kwietnia 2014 roku zostaliśmy zaproszeni do europejskiej centrali firmy United Parcel Service (UPS), której siedziba mieści się w Brukseli. UPS jest jednym z największych przedsiębiorstw zajmujących się doręczaniem przesyłek, a także świadczeniem usług transportowych i logistycznych.

Jej znaczenie na rynku przesyłek kurierskich w Europie nieustannie wzrasta, z uwagi na ciągły rozwój firmy, w tym jej zasobów materialnych i ludzkich. Firma oferuje usługi związane z przesyłkami kurierskimi, których transport obejmuje niemal wszystkie kraje świata. UPS zatrudnia na terenie Europy około 44 tys. pracowników, dysponuje ponad 230 samolotami (np. jednostkami typu Boening 757) i ponad 100 tys. ciężarówek i aut dostawczych. Firma oferuje klientom usługi dodatkowe, jak możliwość ubezpieczenia przesyłki oraz śledzenia pokonywanej przez nią drogi.

Podczas wizyty w UPS poznaliśmy etapy rozwoju firmy, sposób jej organizacji i funkcjonowania, oraz przebieg procesu rekrutacji nowych pracowników. W spotkaniu uczestniczyli m. in. Małgorzata Kupnicka, Agnieszka Marczak i Krzysztof Białek, nasi rodacy zatrudnieni w firmie UPS. Przekazali nam swoje doświadczenia zawodowe i przedstawili własne ścieżki kariery. Wizytę studyjną zorganizowała dla nas Małgorzata Kupnicka, absolwentka naszego Wydziału.

Spotkanie z pracownikami firmy UPS było dla nas interesującym i wartościowym przeżyciem. Postanowiliśmy z większym zapałem uczyć się języków obcych.

Robert Wolski

Dział Promocji i Rozwoju