Wykład gościnny dr hab. Kiliona M. Munyamy 23.04.2013

23 kwietnia 2013 r., na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze odbył się wykład gościnny dr hab. Killiona M. Munyamy nt. „Współpraca gospodarcza Polski z krajami Afryki Subsaharyjskiej”.
dr hab. Killion Munzele Munyama to polski ekonomista, wykładowca akademicki, samorządowiec. Urodził się w Zambii, do Polski przyjechał na początku lat 80. w ramach stypendium rządowego. Ukończył ekonomię na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Na tej samej uczelni w 1994 r. na podstawie rozprawy pt. "The IMF Conditionality and the Problem of Structural Adjustment in the Zambian Economy" uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. W roku 2012 na podstawie oceny ogólnego dorobku naukowego i przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt. "Economic Growth and Financial Development in Sub-Saharan African Countries" uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Specjalizuje się w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych. Zawodowo jako pracownik naukowy związany z Katedrą Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

Gościnny wykład  dr hab. KILLIONA M. MUNYAMY wpisuje się w serię spotkań z postaciami świata nauki w ramach Cyklicznego Seminarium Naukowego „Ekonomia – nowe trendy i wyzwania”, stanowiącego element realizacji projektu opracowanego na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, nagrodzonego w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepsze programy kształcenia.