Wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Kołodko pt. „Módlmy się”

Wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Kołodko pt. „Módlmy się” na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze w dniach 26 luty do 17 marca 2014 r.

W roku akademickim 2012/2013, w ramach organizacji Cyklicznego Seminarium Naukowego pod nazwą „Ekonomia – nowe trendy i wyzwania”, obejmującego serię spotkań z wybitnymi postaciami świata nauki, gościliśmy na naszym Wydziale Profesora Grzegorza Kołodko. Jego wykład pt. „Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości” cieszył się ogromnym zainteresowaniem pracowników, studentów, doktorantów oraz wielu zaproszonych gości. Dzięki tamtemu spotkaniu i naszym dalszym kontaktom mogliśmy w kolejnym roku akademickim uświetnić uroczystość otwarcia siedziby Studenckiej Wirtualnej Firmy Konsultingowej V-Student Consulting, która miała miejsce 26 lutego 2014 r., wernisażem najnowszej wystawy fotografii Grzegorza Kołodko, profesora ekonomii, z zamiłowania podróżnika i fotografa.

Pan Profesor Kołodko zwiedził ponad 160 krajów świata, a na wystawie pod intrygującym tytułem „Módlmy się” zaprezentował nam 55 bardzo interesujących fotografii. Według autora, „wystawa „Módlmy” się to wezwanie do szerszego otwarcia się na wielokulturowość. To wołanie o większą dozę wzajemnego zrozumienia i tolerancji. Profesor uważa, że w naszym nieustannie wędrującym świecie powinniśmy wykazać odrobinę dobrej woli, aby zrozumieć innych, którzy mają inną wiarę, inaczej się ubierają, gotują czy podchodzą do spraw rodziny, gospodarki i wielu innych”.

Zainteresowaliśmy się tą wystawą, ponieważ jej przesłanie jest zbieżne z ideami wychowawczymi i wzorcami osobowymi jakie poza nowoczesną wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami niezbędnymi na rynku pracy pragniemy przekazywać studentom naszego Wydziału.

Wystawa wzbudziła zainteresowanie zarówno szacownych gości zaproszonych na uroczystość otwarcia siedziby studenckiej firmy symulacyjnej, jak i studentów naszego Wydziału. Fotografie profesora Grzegorza Kołodko można było oglądać przez ponad 2 tygodnie w auli budynku A przy ul. Nowowiejskiej 3.