5 stycznia 2013 roku – jakie projekty chcemy realizować w ramach przyznanej dotacji

Wśród konkursowych działań i projektów znalazł się projekt ePlatformy Mobilne Obserwatorium Ekonomiczne.

Co kryje się pod tym hasłem?

Projekt ePlatformy Mobilne Obserwatorium Ekonomiczne to pomysł na innowacyjne kształcenie, który znalazł najwyższe uznanie komisji konkursowej. Wokół tej idei zgromadziliśmy dwanaście paneli. Wśród nich m.in. panel wiedzy grupujący multimedialne zasoby dydaktyczne – nagrane wykłady i wystąpienia kadry dydaktycznej oraz zaproszonych ekspertów, zakupione filmy i filmy z youtube. Ponadto na ePlatformie znajdzie się Obserwatorium Statystyczne, gdzie studenci otrzymają dostęp do baz statystycznych z polskimi i światowymi danymi statystycznymi. Bardzo nam zależy, aby studenci budowali takie bazy, wykorzystując m. in. wyniki badań ankietowych, które sami przeprowadzą. Kolejnym panelem jest Poligon Gier zawierający interaktywne gry ekonomiczne. Proponujemy także Ścieżkę Rozwoju Studenta informującą o aktywności rozwojowej i dorobku studentów zdobytych na ePlatformie oraz zajęciach dydaktycznych. Kolejne pomysły to: Studencki Baza® Wiedzy, Makro-blog, Giełda Pomysłów, Strefa Paradoksów Ekonomicznych, Forum Dobrych Praktyk, Euroregion Nysa, Nasi Partnerzy oraz Studencka Wirtualna Firma Konsultingowa.

Studencka Wirtualna Firma Konsultingowa – to całkowicie nowa idea.

Ten panel został szczególnie doceniony przez Ministerstwo, chociaż nie jest prosty w realizacji. Jego idea to umożliwienie studentom odgrywania w firmie ról pracowników, a jednocześnie interesariuszy. Pomysł spodobał się studentom i członkom kół naukowych. Ustaliliśmy wspólnie, że w firmie stworzymy dział kadr, księgowości,  promocji i rozwoju. Kapitał firmy będzie budowany przez ekspertów wywodzących się spośród studentów naszego Wydziału. Będziemy współpracować z krajowymi i zagranicznymi firmami symulacyjnymi.