Absolwentom studiów I stopnia różnych kierunków i specjalności oferujemy możliwość kontynuowania nauki na stopniu II w trybie niestacjonarnym (studia magisterskie) na nowo-utworzonym KIERUNKU TURYSTYKA, który proponuje następujące specjalności:
Zajęcia na studiach II stopnia odbywać się będą we Wrocławiu, na Uniwersytecie Ekonomicznym, a prowadzone będą przez pracowników Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki.
Zajęcia prowadzone w ramach specjalności pozwalają studentom zapoznać się z problema-tyką podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sektorze usług tury-stycznych. Przygotowują do pełnienia funkcji zarządczych w każdym przedsiębiorstwie tury-stycznym, a także szerzej w przedsiębiorstwie usługowym. Stale wzbogacany i aktualizowany program studiów zwraca uwagę na najnowsze trendy w turystyce oraz wymiar międzynaro-dowy działalności turystycznej, dostarcza nowoczesnej i niezbędnej wiedzy do prowadzenia własnego biznesu, ułatwia przedsiębiorstwom zarządzanym przez naszych absolwentów osią-ganie sukcesu rynkowego.
Studiując przez 4 semestry na specjalności menedżer turystyki proponujemy treści z następujących przedmiotów: uwarunkowania demograficzne rozwoju turystyki, kreowanie liderów w turystyce, zrównoważony rozwój w turystyce, produkt turystyczny regionu, promocja turystyki w regionie, badania ruchu turystycznego.
Celem specjalności jest przekazanie wiedzy pozwalającej profesjonalnie zarządzać finansami przedsiębiorstw turystycznych dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i metod zarządczych. Kształtuje ona umiejętność podejmowania korzystnych dla przedsiębiorstwa turystycznego decyzji finansowych pozwalających osiągać wysoki poziom rentowności i płynności finansowej. Specjalista z dziedziny rachunkowości finansowej i podatkowej to szczególnie poszukiwany zawód przez podmioty gospodarcze działające w turystyce. Oprócz wiadomości i umiejętności z dziedziny finansów i rachunkowości absolwent pozyskuje również wiedzę z zakresu: prawa w turystyce, marketingu, specyfiki funkcjonowania firm tury-stycznych na rynkach międzynarodowych oraz wykorzystania Internetu w działalności gospodarczej w turystyce.
Czterosemestralny program studiów na specjalności zarządzanie finansami przedsiębiorstw turystycznych obejmuje następujące przedmioty: zarządzanie rentownością i płynnością przedsiębiorstwa turystycznego, rachunkowość finansowa i podatkowa, rachunkowość zarządcza, diagnostyka przedsiębiorstwa turystycznego, koszt obsługi i pozyskania kapitału przez przedsiębiorstwo turystyczne