Finał III edycji Uniwersytetu Liderów

8 czerwca w auli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Filii w Jeleniej Górze, odbył się finał III już edycji Uniwersytetu Liderów. Przypomnijmy - Uniwersytet Liderów to cykl szkoleń dotyczących „Przywództwa i budowania zespołów” oraz „Komunikacja społeczna” przeznaczonych dla młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez pracowników Uniwersytetu Ekonomiczne we Wrocławiu, Filia w Jeleniej Górze, a ich pracę koordynuje dr hab. Agnieszka Sokołowska-Durkalec, prof. UEW. Uniwersytet Liderów to projekt realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Filia w Jeleniej Górze wraz z Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Towarzystwem Karkonoskim. Do projektu zapraszani są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich z województwa dolnośląskiego. Celem projektu jest kształtowanie potencjału intelektualnego młodzieży poprzez wzmacnianie ich kompetencji społecznych w warunkach kształcenia akademickiego i w ten sposób przygotowanie jej do inicjowania, uczestniczenia i realizowania kampanii społecznych. Z edycji na edycję projekt staje się coraz bardziej popularny i zainteresowanie wzięciem udziału w projekcie wzrasta.

III edycja zakończyła się rozdaniem dyplomów oraz wręczeniem bardzo atrakcyjnych nagród. Uczniowie za swoje zaangażowanie i aktywność oraz wzorowo zdany egzamin mogli cieszyć się ufundowanymi przez sponsorów nagrodami w postaci lotów helikopterem czy szybowcem, jak też możliwością przelotu do jednego z wybranych przez siebie europejskich miast. Jedna z laureatek otrzymała też propozycję poprowadzenia swojej autorskiej audycji w jeleniogórskiej rozgłośni radiowych. Projekt wspierany jest finansowo przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

448022862_919146486891063_5736506826072805674_n