Wyjazd dla studentów Filii do Liberca - zaproszenie

Studenci,

zapraszamy do zgłaszania się na wyjazd do Liberca w dniach 12-13.12.2022 roku. Program obejmuje:

Poniedziałek 12.12.2022 r.

ok. godz. 11:30 – wyjazd do Zgorzelca spod uczelni (ul. Kochanowskiego 8 - przy wejściu głównym do budynku H)

godz. 13:00 – poznawanie miasta - spacer Görlitz/Zgorzelec

godz. 18.00 – przyjazd do Liberca, kolacja, praca nad wynikami badań przeprowadzonymi w dniach 30.5.- 2.6.2022 r. w Hrádku, dotyczących postrzegania/percepcji jakości współpracy transgranicznej w ERN

nocleg Akademiku TUL

Wtorek 13.12.2022 r.

godz. 8:30 śniadanie

godz. 9:00-13:00 – wspólna praca - kontynuacja prac nad wynikami badań przeprowadzonymi 30.5.- 2.6.2022 r. w Hrádku, dotyczących postrzegania/percepcji jakości współpracy transgranicznej w ERN

godz. 13:00 – obiad

godz. 14:00 - 16.00 – wspólna praca, prezentacja wyników

godz. 16:00 -- wyjazd do Jeleniej Góry

Wyjazd organizowany jest w ramach Programu czesko-polskiej współpracy transgranicznej 2021 – 2027, Priorytet 4 - Współpraca instytucji i mieszkańców.

Partner wiodący: Uniwersytet Techniczny w Libercu

Partner: EUWT NOVUM

Źródło finansowania: Interreg V-A Republika Czeska-Polska

Cel projektu: Współpraca transgraniczna w Euroregionie Nysa (ERN) trwa od ponad 30 lat i jest uważana za przykład sukcesu integracji europejskiej w regionach peryferyjnych. Jednak pandemia koronawirusa i kryzys w kopalni Turów w pewnym stopniu zakłóciły dobre więzi między Czechami i Polakami w regionie. Dlatego ważne jest, aby do współpracy zaangażować młodych ludzi, którzy w ramach 2 wspólnych warsztatów terenowych skupią się na badaniach postrzegania/percepcji jakości współpracy transgranicznej w ERN.

Miejsce: Liberec, Uniwersytet Techniczny https://www.tul.cz/

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.11.2022 na adres mailowy: magdalena.panasiuk@ue.wroc.pl (liczba miejsc ograniczona, kto pierwszy ten lepszy!)

liberec_2022