Wspomnienie o śp. dr Henryku Kozarowiczu

nekrolog_kozarowicz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 września 2021r. odszedł śp. dr Henryk Kozarowicz, naukowiec, nauczyciel akademicki, kolega, przyjaciel, mentor. Zmarły był długoletnim pracownikiem jeleniogórskiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, tworzył i organizował od roku 1970 Jeleniogórską Filię Wyższej Szkoły Ekonomicznej we Wrocławiu. Jego naukowe zainteresowania koncentrowały się głównie na ekonomice przemysłu oraz zagadnieniach restrukturyzacji. Wielokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora za istotny wkład naukowy oraz współpracę z praktyką gospodarczą. Doktor Henryk Kozarowicz był cenionym autorem wielu publikacji, które nadal inspirują naukowców do testowania i weryfikacji postawionych przez niego tez. Oprócz działalności naukowej dr Henryk Kozarowicz był cenionym nauczycielem akademickim, dydaktykiem, mentorem i promotorem. Cieszył się wśród studentów i absolwentów wielkim i zasłużonym autorytetem. Jego praca nie skupiała się wyłącznie na działalności naukowej i dydaktycznej, był także organizatorem fakultatywnych aktywności studenckich. Działał w gremiach uczelnianych m.in. Komisji Rozwoju Wydziału, Wydziałowej Komisji ds. programów dydaktycznych, przewodniczył Wydziałowej Komisji Budżetowej oraz był członkiem Senackiej Komisji Budżetowej. Był opiekunem specjalności Zarządzanie Przedsiębiorstwem, Koła Naukowego Ekonomiki Przemysłu oraz funkcjonujących w jego ramach obozów naukowych. Kierował kursami przygotowującymi do egzaminów wstępnych, brał udział w komisjach rekrutacyjnych. Był opiekunem domów studenckich.

Zawsze kierował się poczuciem ogromnej odpowiedzialności za przekazywaną wiedzę i kształtowane postawy społeczne, przedkładając misję wychowawczą ponad własny rozwój naukowy. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.